Tato část Vám pomůže se zorientovat v systému zdravotnických záchranných služeb, zopakujeme si základní zásady první pomoci, obsah lékárniček, probereme jak vypadá standardní hovor na lince 155.
K tomu přidáme pár zajímavostí, které jsou méně známé a přitom neméně důležité.
V úvodní části se také zaměřujeme na aplikaci ZÁCHRANKA, názorně si předvedeme jak se dá použít a vysvětlíme, proč je dobré jí mít nainstalovanou.
Tato přednáška je stěžejní částí každého našeho školení. Probereme trochu anatomie a fyziologie.
Ukážeme si například, kde leží srdce a jak funguje. V několika krocích se naučíte rozpoznat kdo resuscitaci potřebuje a jak ji dobře a bezpečně provádět. V této části se také seznámíte s automatickým externím defibrilátorem ( AED ) a naučíte se ho používat.
Krev každý z nás už určitě viděl, někdo při pohledu na ni odvrací zrak, někomu nevadí.
Jasné je, že je pro člověka mimořádně důležitá. Po této přednášce už vám žádné masivní krvácení nikam neuteče.
Protože vidět je 10x lepší než slyšet a dělat je 10x lepší než vidět, nikoho na našem školení nemine praktický nácvik resuscitace a použití AED.
Pro nácvik používáme profesionální pomůcky, které vám okamžitě dají zpětnou vazbu na kvalitu poskytováné péče.
Ze školení nepustíme nikoho dřív, než bude umět resuscitovat správně :-)
Co to znamená když se řekne, že má někdo infarkt, mrtvici, že je někdo v hypu, nebo má třeba astma ? Tato část je věnována závažným stavům, se kterými se, dříve nebo později, setká v životě každý, ať už u sebe, u svých blízkých nebo třeba u někoho na ulici. V těchto případěch se často hraje o čas, a proto je třeba je umět rozpoznat a správně reagovat.
Opařené prstíky od vánočního svařáku, podchlazení při alpinistickém výstupu na Sněžku....vždycky je dobré vědět co se dá vyřešit svépomocí, kdy je třeba vyhledat odbornou pomoc a hlavně jak se v takových situacích zachovat. Probereme omrzliny, popáleniny, včetně úrazů elektrickým proudem, přehřátí i podchlazení, a vyvrátíme nejrozšířenější mýty v této problematice.
V této přednášce se dostaneme k základním traumatickým poraněním, jako jsou zlomeniny, poranění hlavy, a další....jak se o ně nouzově postarat i pokud je odborná pomoc vzdálená. Zvláštní zřetel je věnován úrazům páteře a popisuje možné mechanizmy úrazu. Přednáška obsahuje i správný postup první pomoci při dopravní nehodě.